چگونه استایل‌های مختلف را با شلوار جین ست کنیم؟

امروزه شلوار جین در کمتر خانه‌ای پیدا نمی‌شود. جین سال‌هاست که در دنیای مد، خودش را جا انداخته، در جای‌جای دنیا طرفداران بی‌شماری دارد و حالا هم یکی از پرطرفدارترین محصولات جین، شلوارهای آن است. این شلوارهای زیبا و کاربردی، هم در فصول گرم و هم در فصول سرد سال، قابل استفاده هستند و بی‌شک هیچ‌وقت از مد نمی‌افتند. با این حال، ست کردن نادرست شلوار جین با لباس‌های مناسب و عدم رعایت اصول درست پوشیدن آن، کاری با استایل شما می‌کند که حتی اگر بهترین و گران‌ترین شلوار جین را هم بپوشید، به نظر شلخته و نامرتب می‌آیید. با ما همراه باشید تا در ادامه تمام نکات مهم ست کردن با شلوار جین را برایتان بازگو کنیم.

تناسب

اساس هر تیپ لباس روزمره و شیک، در تناسب شلوار جین شما نهفته است. اولین قدم همیشه یافتن اندازه‌ی درست و تناسب شلوار جین با قد ‌و قواره‌ی شماست، چون شلوار جین نامناسب می‌تواند تیپ شیک شما را به کل خراب کند. فرقی نمی‌کند از شلوار راسته خوشتان بیاید یا اسکینی، بگ یا اسلیم، فقط باید مطمئن شوید که شلوار جین شما مکمل تایپ بدنی شما است و شما با آن هم استایل‌تان تکمیل است و هم در آن راحتید. پس نتیجه این است که لباستان باید در تعادل با اندازه‌های واقعی خودتان باشد، نه زیاد چسب و نه زیاد آزاد، مگر اینکه از قصد به دنبال مدل خاصی باشید، مثلا بخواهید استایل بگی یا پانک بزنید.

حالا سوال اینجاست که چه پیراهنی را باید با شلوار جین ست کنیم؟ ست کردن شلوار جین با پیراهن، می‌تواند استایل شما را از این رو به آن رو کند. همانطور که می‌دانید جین‌ها، تناژهای رنگی متفاوت دارند و رنگ لباستان باید تا حد زیادی با شلوار جینی که می‌پوشید هماهنگ باشد:

  • جین سنگشور روشن

شلوار جین روشن، به راحتی کثیف شده و لک می‌گیرد، بنابراین اگر می‌خواهید جایی بروید که احتمال دارد شلوارتان کثیف شود، دور این نوع شلوارها را خط بکشید. اما خب، از خوبی‌های شلوار جین روشن این است که می‌توانید آن را با انواع لباس‌ها ست کنید. شلوار جین روشن روزمره‌ترین مدل شلوار جین است. بنابراین اگر از این نوع شلوار استفاده می‌کنید، بهتر است لباس‌هایتان حالت راحتی، روزمره و کژوال داشته باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای یک استایل راحت‌، همراه با شلوار جین روشن خود از یک تی‌شرت ساده‌ی سفیدرنگ استفاده کنید. رنگ‌هایی که توصیه می‌شود با جین سنگشور روشن بپوشید، عبارت‌اند از: سفید، سبز، سورمه‌ای، طوسی و سیاه.

  • جین سنگشور تیره

شلوارهای سنگشور تیره فقط کمی روشن‌تر از سیاه هستند، تقریبا خاکستری تیره یا سورمه‌ای تیره به نظر می‌رسند و حالت سنگشور شده‌ی آنها رنگ یکنواختی را در سراسر شلوار به‌وجود می‌آورد. معمولا در بازار نمی‌توانید اسکینی این رنگ شلوار جین‌ها را پیدا کنید و اکثر مواقع فقط راسته‌ی این نوع شلوارها موجود است. این شلوارها به درد استایل‌های رسمی‌تر می‌خورند و بهتر است آنها را با طرح‌های ساده و تک‌رنگ ست کنید. شلوارهای جین سنگشور تیره را می‌توان با جین‌های دیگر(مثلا کت جین) هم پوشید. رنگ‌هایی که توصیه می‌شود با جین سنگشور تیره بپوشید، عبارت‌اند از: جین‌های روشن‌تر، سفید، طوسی، بژ، سیاه و قهوه‌ای.

  • جین سفید

خیلی وقت‌ها ما به‌خاطر اینکه استایلمان فوق‌العاده به‌نظر بیاید، حاضریم از دایره‌ی امن خود بیرون بیاییم. یک راهش هم، امتحان استایل‌های مختلف با شلوار جین سفید است. اگر نگران کثیف شدن و لک شدن این رنگ شلوارهای جین هستید، می‌توانید سمت شلوار جین سفید خالص نروید و به جایش از رنگ‌های سفید کرمی یا سنگی استفاده کنید تا تمیز نگه داشتن آن هم برایتان راحت‌تر باشد. اگر به هر دلیلی از فرم پاهایتان خوشتان نمی‌آید، بهتر است شلوار جین سفید نپوشید چرا که ناخودآگاه همه‌ی توجه‌ها را به سمت پای شما می‌کشد. اگر هم دوست ندارید حواس همه فقط سمت پایین‌تنه شما باشد، باید برای بالاتنه(کت، سوییشرت، کاردیگان و پالتو) هم از رنگ‌های خیلی روشن استفاده کنید تا ترکیب پوششتان متعادل شود. رنگ‌هایی که توصیه می‌شود با شلوار جین سفید بپوشید، عبارت‌اند از: سیاه، خاکستری، آبی، ماسه‌ای، خاکی و قهوه‌ای مایل به زرد.

  • جین کلاسیک

اگر می‌خواهید یک مدل جین را همه جا بپوشید و با همه نوع لباسی ست کنید، پیشنهاد ما به شما شلوار جین کلاسیک آبی است. جین کلاسیک، یک رنگ میانه و پرکاربرد است. البته درست است که می‌گوییم ست کردن با شلوار جین کلاسیک راحت‌ است، اما بهتر است این رنگ جین را با جین‌های خیلی روشن و خیلی تیره و همچنین لباس‌های سورمه‌ای نپوشید چون ظاهر استایل شما را جذاب نمی‌کند. به جای آن از تناژ‌های طوسی، قهوه‌ای یا حتی سیاه استفاده کنید. رنگ‌هایی که توصیه می‌شود با شلوار جین آبی کلاسیک بپوشید، عبارت‌اند از: قهوه‌ای، طوسی، سیاه و سفید.

  • جین سیاه

این رنگ جین یکی از محبوب‌ترین انواع شلوار جین است و از هنرمند گرفته تا دانشجو، برای همه یک شلوار عامه‌پسند، کاربردی و ضروری به حساب می‌آید. شلوار جین سیاه چون رنگ کلاسیکی دارد، جامع‌ترین شلوار جین به حساب می‌آید و اغلب به صورت راسته و چسبان موجود است که بسیار ظاهر شیک و بی‌نقصی به استایل شما می‌دهد. رنگ‌هایی که توصیه می‌شود با شلوار جین سیاه بپوشید، عبارت‌اند از: سفید، سیاه، طوسی، خاکستری، شتری، رنگ‌های پاستیلی و البته رنگ‌های اصلی.

کفش

هنگام ست کردن با شلوار جین، موردی که خیلی‌ها از آن چشم‌پوشی می‌کنند، انتخاب کفش مناسب است. کفش‌های کتانی، اسپرت، نیم بوت‌ها و کفش‌های کلاسیک و مجلسی، همگی می‌توانند بسته به موقعیت، مکمل شلوار جین شما باشند. مثلا کفش اسپرت به ما احساس راحتی و روزمرگی را منتقل می‌کند اما یک کفش کتانی به درد استایل‌های مینیمال می‌خورد. از آن طرف هم نیم‌بوت به ما حس سرسختی می‌دهد و کفش‌های کلاسیک و مجلسی ظاهر استایل ما را رسمی‌تر می‌کنند.

نکته طلایی: به یاد داشته باشید که ست شلوار جین محدود به لباس‌های روزمره نیست و می‌توان آنها را در مناسبت‌های رسمی و نیمه‌رسمی با عناصر مناسب ادغام کرد. مثلا می‌توانید یک شلوار جین تیره را با کت و شلوار مناسب و یک پیراهن مجلسی ترکیب کنید تا ظاهری مرتب و در عین حال مِلو داشته باشید. اگر هم که با استایل‌های رسمی و نیمه‌رسمی ارتباط برقرار نمی‌کنید، احتمالا از شلوارهای شیش‌جیب خوشتان بیاید.

ختم کلام

یادگیری انتخاب درست و ست کردن با شلوار جین مناسب، هنری است که تا قلقش دستتان بیاید کمی طول می‌کشد. شما چه بخواهید تیریپ غیررسمی برای یک قرار عادی بزنید و چه بخواهید برای یک جلسه‌ی کاری استایل خود را رسمی‌تر بچینید، درک نحوه‌ی درست ست کردن شلوار جین با لباس‌های مختلف، به شما انتخابات بی‌پایانی برای استایل زدن می‌دهد. شما می‌توانید با توجه به قد و قواره‌تان، تناژ رنگی و اکسسوری‌های مناسب نظیر کفش، با خاطری آسوده از شلوار جین استفاده کنید و استایل شخصی خود را پیش همگان ابراز کنید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *